Види тендерів на державні закупівлі

Тендер – це обов’язковий елемент, без якого не обходиться жодна державна закупівля. Це стосується не тільки закупки певних товарів для державних установ, але й виконання інших робіт. Наприклад, це може бути реставрація зруйнованих мостів, будинків, прокладення дороги й тому подібне. Всі ці процеси не можуть обійтись без використання системи ProZorro, яка стала невід’ємною складовою проведення державних закупок.

Щоб зареєструватись в систему Прозорро та взяти участь в державних замовленнях, потрібно попередньо встигнути авторизуватися на одному з торгових майданчиків. Державні закупівлі Прозорро – це можливість знайти якісного виконавця, який зможе швидкого та недорого виконати всі поставлені завдання.

Основні види тендерів

Тендери для проведення державних закупок звично поділяють за двома базовими критеріями:

За типом предмета, який буде закуплятися:

  • Товар – це може будуть меблі, електроніка, аксесуари й тому подібні вироби, які можна замовити через електронні майданчики;
  • Послуги – сюди можна віднести банківські операції, юридичні послуги, допомога в проведенні якихось операцій й так далі;
  • Роботи – до цієї категорії відносяться ремонтні роботи, будівництво приміщень, реставрація об’єктів, створення дорожнього покриття.

Окрім цього, є ще один критерій, за яким звично поділяють державні тендери. Мова йде про розподілення торгів за рівнем вартості:

  • Допорогові – Мова йде про товари, вартість яких не перевищує 200-та тисяч гривень. Що стосується надання послуг та ремонтних робіт, то враховуються лоти, сума яких не перевищує 1 або ж 5 мільйонів гривень, в залежності від виду послуг;
  • Надпорогові – тут ситуація протилежна, все що перевищує суму, яка була перерахована в попередньому розділі, відноситься до цієї категорії.

Аналізуючи інформацію по державним торгам, більш популярною категорією вважається надпороговий вид тендерів

Причина тут дуже проста, державні установи, які організовують тендера зацікавлені в тому, щоб отримати високу якість виконання робіт. Як правило, державні установи проводять закупки лише в тому разі, коли є мета отримати великий об’єм товарів якомога швидше.

Незалежно від того, який вид торгів був обраний, етап оцінки кандидатів і вибору переможця завжди однаковий. Після того, як етап ставок підходить до закінчення, пропозиції всіх учасників тендері стають публічними і з ними може ознайомитись будь-хто. 

Аналізуючи пропозиції всіх кандидатів, замовник має змогу обрати того, хто запропонує найбільш вигідні умови. Як правило, основним критерієм обирається економічна вигода і якість виконання робіт. Це означає, що найбільш привабливою пропозицією для замовника є та, де зазначена найменша сума. Але окрім цього є інші критерії, це: якість, швидкість, відповідність документації й тому подібне.

Як правило, замовником аналізуються такі моменти, як:

  • Форма оплати й проведення транзакцій;
  • Витрати на експлуатацію;
  • Терміни, на протязі яких буде виконана робота.
  • Вартість виконання робіт.

В разі, коли замовнику підходять умови першого кандидата, він може згодитись з цією заявкою й не переглядати пропозиції інших кандидатів.

Підсумок

Підводячи висновок, можна ще раз підвередити, що система ProZorro й тендери загалом дають змогу не тільки зекономити, але й отримати послугу високого рівня якості. Більш детально з цією темою ви можете ознайомитися за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/pravila-provedennya-tendera-v-ukraini-scho-potribno-znaty. Вся інформація знаходиться у вільному доступі і нею може скористатись будь-хто.